Białołęcki Bieg Wolności 2021

— VII BIAŁOŁĘCKI BIEG WOLNOŚCI, 12 grudnia 2021 —
🔜 W niedzielę 12 grudnia odbędzie się VII edycja Białołęckiego Biegu Wolności.
👉Start biegu zaplanowany jest na godz. 12:13, upamiętniając 40-tą rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.
👉 W tym roku zawodnicy będą mieli do pokonania symboliczną trasę 13 km, choć wyjątkowo poprowadzi ona ścieżkami leśnymi.
💐🕯Tradycyjnie biegowi towarzyszyć będą uroczyste obchody rocznicy wprowadzenia stanu wojennego i złożenie wieńców pod tablicą upamiętniającą internowanych (godz. 10)
ℹ️ Informację dot. biegu:⬇️⬇️⬇️
❇️ Regulamin i zapisy:
❇️ Start honorowy, Miasteczko Biegowe: ul. Ciupagi 1 A, przy Areszcie Śledczym Warszawa-Białołęka
❇️ Start ostry: nieopodal pętli autobusowej ZTM Białołęka Dworska 01 (linia 152) przy ul Cieślewskich w Warszawie
❇️ Dystans, trasa, limit czasu: 13 km, po trasie leśnej wyznaczonej w terenie, (gpx i mapka będzie dostępna na stronie www, trasa będzie oznakowana), a limit czasu to 120 minut
❇️ Opłaty startowe: 40 zł.
Uzyskane środki z opłat startowych Zarząd Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy jako Organizator przeznaczy na prowadzony przez Stowarzyszenie Wolnego Słowa „Fundusz Zasłużonych”. Jest to specjalny fundusz, z którego środki są przekazywane na wsparcie osób represjonowanych w stanie wojennym.
❇️ Biuro Zawodów:
☑️ sobota 11 grudnia, Galeria Północna, ul. Światowida 17, Warszawa, w godz.: 10.00 – 14.00
☑️ niedziela 12 grudnia, ul. Ciupagi 1A, Warszawa, w godz.: 9:30 – 11:30
❇️ Pakiet: ocieplany komin z logo Dzielnicy Białołęka, imienny numer startowy, medal odlewany, na symbolicznej mecie grochówka z kotła i gorąca herbata
🏃🏃‍♀️ Limit uczestników: 500 osób
📌 Nowością będzie kategoria Mieszkańcy Białołęki, o którą pojawiły się prośby w minionych latach.
📌 Trasa: zachowujemy, zgodnie z Waszymi głosami, symboliczny dystans 13 km, natomiast przebieg trasy będzie inny niż ten przedpandemiczny. W tym roku pobiegniemy leśnymi ścieżkami, które zdobyły sympatię części biegaczy w 2020. Równocześnie mamy ogromną nadzieję, że w 2022 – po 2 latach przerwy – wrócimy na klasyczną trasę dookoła Aresztu Śledczego.
🎄♻️ 12 grudnia odbędzie się też akcja „Zabiegam o czystą Białołękę”, podczas której po raz kolejny wspólnie uwolnimy las od śmieci. Chętnych zapraszamy do przyłączenia się:)
Partnerzy: PARTNER APELSCY